افراسیاب

استفاده از سخنرانی افراد مختلف در این وبلاگ به معنی تأیید کامل همه اندیشه ها، گفتار و کردار آن ها نیست.
-------------------------------------------------
این صفحه معمولاً با فایرفاکس دچار مشکل می شود. ترجیحاً برای باز کردن آن از کروم یا آی ای استفاده کنید.
-------*قابل توجه دانشجویان عزیز*--------
مستندات رسمی دروس در سایت دانشگاه (صفحه مستندات دروس و یادداشتهای روزانه) نیز بارگذاری می شوند. لذا در صورت مشکل بودن مراجعه به این سایت، میتوانید از سایت مزبور استفاده نمایید.
-------------------------------------------------
روایات صحبت بیشتر از پنج کلمه ضروری با نامحرم را نهی کرده اند. استاد و همکلاسی هم نامحرمند. مراقب باشیم شیطان به بهانه درس و کتاب ما را به وادی حرام نکشاند.
-------------------------------------------------
خدایا گر که مردم آزارم کنند مردم آزارم مکن!
صادقانه و مسئولانه کار کنیم. نه برای حقوق و دستمزد، نه برای پاداش و ترفیع. به خاطر شخصیت انسانی مان. ما گرامی تر از آنیم که به خاطر مادیات، امانت را قربانی خیانت کنیم. ما شریف تر از آنیم که کم کاری و کم فروشی کنیم حتی اگر کمتر از تلاشمان مزد بگیریم. ما عزیزتر از آنیم که عزتمان را به پارتی و رشوه بفروشیم. و اگر گرامی، شریف یا عزیز نباشیم پس چرا باشیم؟!
"و براستی ما فرزندان آدم را گرامی داشتیم"
-------------------------------------------------
کلیه دانشجویان عزیز می توانند برای دریافت دی وی دی هدیه شامل سخنرانی های آقای مجتهدی، مداحی های آقای کوثری و تلاوت هایی از برترین قاریان جهان اسلام به دفتر اینجانب مراجعه نمایند.

۱۴ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است

یکی از مشکلات دانشجویان مقطع کارشناسی تصمیم گیری در مورد نحوه انتخاب دروس در نیمسال های مختلف تحصیلی می باشد. 

برنامه تحصیلی مقطع کارشناسی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف که در ادامه قابل دانلود است می تواند کمک خوبی در راستای حل این مشکل باشد.      دریافت     حجم: 273 کیلوبایت

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ شهریور ۹۳ ، ۱۳:۱۴
حامد افراسیاب
در تاریخ خوانده ایم وقتی فرعون خبر تولد موسی علیه السلام و نابودی حکومتش توسط او را از معبران خواب شنید کمر به قتل نوزادان بنی اسرائیل بست تا مولودی باقی نماند که حکومتش را سرنگون کند. غافل از اینکه اراده خداوند فوق همه اراده هاست و سرانجام همان خواهد شد که او اراده کرده است. به قول شیخ اجل سعدی:                             رود کشتی آنجا که خواهد خدای                             و گر جامه بر تن درد ناخدای

در جنگ اخیر غزه هم کودکان بسیاری قربانی شدند تا به زعم حقوق بشر غربی امنیت اسرائیل حفظ شود. ظاهرا صهیونیست های به اصطلاح پیرو موسی قادر نیستند حتی از مهمترین وقایع دینی تاریخی خود نیز پندآموزی کنند.
اما نکته ای که جنگ غزه بار دیگر ثابت کرد این است که بشریت هر قدر هم از نظر علمی پیشرفت کرده و به جلو حرکت کند باز هم بیش از پیش نیازمند آموزه های اخلاقی و دینی خواهد بود و کسانی که تنها علم را برای سعادت بشر کافی می دانند بد نیست برای یکبار هم که شده بخشی از پرونده سراسر جنایت بشر دانشمند متمدن غربی را تورق کنند.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ شهریور ۹۳ ، ۱۲:۰۶
حامد افراسیاب

چه بسا کسانی که کافر شدند آرزو کنند که ای کاش مسلمان بودند. آنها را بگذار تا بخورند و بهره گیرند و آرزوها سرگرمشان کند ولی به زودی خواهند دانست.

همانا خداوند کسانی را که ایمان آوردند و کارهای شایسته کردند به باغ هایی داخل می کند که از پای درختانش نهرها جاری است و کسانی که کافر شدند (چند صباحی) بهره می جویند و می خورند همانگونه که چارپایان می خورند و (سرانجام) جایگاهشان آتش است.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۸ شهریور ۹۳ ، ۱۱:۴۱
حامد افراسیاب

خدایا! سر سفره شهدا نشسته ایم. مبادا نمک خورده نمکدان بشکنیم.

و کسانی را که در راه خدا کشته شده اند مرده مپندار بلکه آنها زنده اند و نزد پروردگارشان روزی داده می شوند. آنان از نعمتی که خدا ارزانی شان داشته شادمانند و برای همرزمانی که هنوز به آنان ملحق نشده اند شادی می کنند که نه بیمی بر آنهاست و نه اندوهگین می شوند. آنها به نعمت و فضل خدا و اینکه خدا پاداش مؤمنان را تباه نمی کند شادمانند.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ شهریور ۹۳ ، ۲۳:۰۳
حامد افراسیاب

دوست خدا داشته باشیم نه دوست دختر و دوست پسر!

آگاه باشید که دوستان خدا را نه بیمی است و نه اندوهگین می شوند. همانان که ایمان آوردند و پرهیزگاری می کردند. برایشان در زندگی دنیا و در آخرت بشارت است. وعده های خدا را تغییری نیست. این است آن کامیابی بزرگ.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۶ شهریور ۹۳ ، ۰۸:۵۰
حامد افراسیاب

ای کسانی که ایمان آورده اید چرا چیزی را می گویید که عمل نمی کنید؟ بسیار خشم آور است نزد خدا که شما چیزی بگویید که آن را انجام نمی دهید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ شهریور ۹۳ ، ۱۰:۵۸
حامد افراسیاب

به کجا میرویم؟

کمی اندیشه کنیم.

به گور نیستی ماتریالیستها یا جهنم عذاب حضرت جبار؟

یا بهشت موعود الله رحمن و رحیم؟

بسم الله الرحمن الرحیم بگوییم و برای بهترین مقصد حرکت از نو آغاز کنیم.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ شهریور ۹۳ ، ۱۰:۰۴
حامد افراسیاب

به اسلام کافر می شوم اگر آیینی نشانم دهید که بهتر از اسلام به من بگوید:      از کجا آمده ام؟     اینجا چه می کنم و چه باید بکنم؟      به کجا می روم؟

۵۹ نظر موافقین ۸ مخالفین ۰ ۲۳ شهریور ۹۳ ، ۱۰:۰۳
حامد افراسیاب
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ شهریور ۹۳ ، ۰۹:۵۷
حامد افراسیاب
۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ شهریور ۹۳ ، ۰۹:۴۸
حامد افراسیاب